יום חמישי, 13.05.2021 שעה 09:06
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

מיזם "שווים בספורט" בנתניה: כל אחד הוא מיוחד

העיר נתניה נבחרה להשתתף במיזם ארצי המנגיש פעילויות ספורט לתושבים עם מוגבלויות. רוה"ע מרים פיירברג-איכר: "הספורט הוא הבסיס לשילובם בחברה"

0 תגובות |
חיבור מרגש (נורית מוזס)
חיבור מרגש (נורית מוזס)

"שווים בספורט" הינו מיזם חדשני המאפשר לכל אדם עם מוגבלות בישוב בו הוא גר, לקחת חלק בפעילויות ספורט בהתאם לבחירתו, לרצונותיו וליכולותיו. המיזם הארצי החל לפעול בימים אלה במספר ישובים, בהם נתניה, בשיתוף העירייה, משרד התרבות והספורט, ישראל מעבר למגבלות – הג'וינט, ממשלה, קרן משפחת רודרמן - משפחת הורביץ וההתאחדות הישראלית לספורט נכים.

אגף דוברות והסברה בעיריית נתניה הפיק קמפיין ייעודי למיזם הנגשת פעילויות הספורט לאנשים עם מוגבלויות, זאת, לאור חשיבות שילובם בחברה ותשומת הלב הרבה שמקדישה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, במענים ייחודיים עבור אוכלוסייה זו.

במסגרת הקמפיין שהופק, הופגשו ספורטאים נתנייתים מובילים עם אנשים עם מוגבלויות בתחומים שונים ליום חווייתי של היכרות וספורט במתקני הספורט בעיר ובשטחים הפתוחים, והופק סרטון הסברתי לציבור אודות שילוב אנשים עם מוגבלויות בפעילות ספורטיבית עירונית המותאמת לכולם. כמו כן, הופק קמפיין הסברתי נרחב לציבור הרחב שמטרתו העלאת המודעות לשילוב בענפי הספורט וקריאה לציבור הרחב לקחת חלק במיזם.

בשבועות האחרונים החל לפעול המיזם החדשני במספר מוקדים ברחבי הארץ, בהם העיר נתניה, המנגישה פעילויות ספורט לתושבי העיר עם מוגבלות. המיזם כולל פיתוח מערך מקיף של הזדמנויות לפעילויות ספורט עממי ותחרותי לאנשים עם מוגבלות יחד עם אנשים ללא מוגבלות בתשתיות אוניברסליות.

גם בים, הכול אפשרי... (נורית מוזס)גם בים, הכול אפשרי... (נורית מוזס)

תשתיות ספורט יישוביות יונגשו, יוכשרו מאמנים לספורט מותאם ונגיש לכלל סוגי היכולות והמוגבלויות וישולב מערך מתנדבים ייעודי לתכנית זו. רכזי "שווים בספורט" ישולבו במחלקות הספורט העירוניות ויהוו כתובת לכל פנייה להשתלב בתכנית כמשתתפים, מאמנים או מתנדבים.

המיזם פותח לאור ההבנה כי שיעור האנשים עם מוגבלות בישראל העוסקים בפעילות ספורט קבועה, תחרותית או עממית, הינו נמוך משמעותית מהשיעור בקרב האוכלוסייה הכללית. זאת ועוד, אנשים עם מוגבלות נמצאים בסיכון גבוה יותר למחלות פיזיות, בהן מחלות לב, סיכון, לחץ דם גבוה וכו'. לספורט חשיבות עצומה בשיקום, פיתוח תחושת מסוגלות ובקידום בריאות. כמו כן, מסייעת התכנית בשילובם החברתי של אנשים עם מוגבלות בקהילה ובשינוי עמדות כלפי אוכלוסייה זו.

לדברי ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "אני מברכת על מיזם החשוב להנגשת פעילויות ספורט לאנשים עם מוגבלויות בנתניה ומאמינה שהספורט, על כל ענפיו, מהווה בסיס לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה – בעולם הספורט כולם שווים וכל אחד הוא מיוחד. אני גאה כי נתניה מפגינה רגישות לאנשים עם מוגבלויות ומובילה תפיסה עירונית עם מגוון מענים ושירות מכבד".  

היופי שבספורט (נורית מוזס)היופי שבספורט (נורית מוזס)

לדברי אבי בנבנישתי, סגן ראש מנהל הספורט: "התכנית היא בגדר אחריות לאומית שלקח על עצמו משרד הספורט – לפעול לשילובם של אנשים ונשים עם  מוגבלויות בספורט במסגרות עממיות ותחרותיות ולייצר לשם כך תשתיות הולמות ברשויות השונות בהן התכנית פועלת."

לדברי אביטל סנדלר-לף, מנהלת ג'וינט-ישראל מעבר למוגבלות: "כשרצים, או משחקים כדורגל או עושים ספורט ביחד – כולם שווים. נוצרות חברויות אמתיות. החזון הוא הזדמנות שווה לעשות ספורט איפה שכולנו מתאמנים, ליד הבית ולהיות חלק מהקהילה. היכולת של ספורט לבנות ערך עצמי, לקדם בריאות ולעשות טוב היא אין סופית. בתכנית הזו עלינו לוודא שלכל אחד מאתנו יש נגישות והזדמנות להיות חלק מהטוב הזה".

להצטרפות לתכנית וליצירת קשר, ניתן לפנות למספר 0733-28-00-88 , נתניה שלוחה מס' 2. ניתן לפנות למיכל נינווה, רכזת "שווים בספורט" בנתניה, או באתר האינטרנט, שכתובתו: www.shavimbasport.org

אסור לפספס
נגןמירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
מירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
נגןזוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
זוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
נגןמאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
מאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
נגןכנראה החיה המהירה ביותר שפרצה למגרש
החתול פרץ למגרש ורץ במהירות מטורפת